Mobil Kaza Tutanağı Uygulaması Başladı

Mobil Kaza Tutanağı uygulaması dünyada ilk defa Türkiye’de, akıllı telefonlarda kullanıma açıldı!

Sigorta Bilgi ve Göze​tim Merkezi tarafından geliştirilen “Mobil Kaza Tutana​ğı” uygulaması ile artık sürücüler, tutanak doldurma işlemini çok daha hızlı ve kolayca yapabilecek.

1 Nisan​​​ 2008 tarihinden bu yana ​​kağıt f​orm ile ​düzenlenen Kaza Tespit Tutanakları artık akıllı telefonlardan da doldur​​ulabiliyor​.​​​Artık araçlarda güncel kaza formu ve kalem taşınmasına gerek kalmayacak, akıllı telefonunuza uygulamayı yüklemek yeterli.

Yine Sigorta Bilgi Merkezinin verilerine göre 2014 yılının ilk 8 ayında 11 milyondan fazla trafik sigortası poliçesi kesildi. Sistemin verilerine göre günde yaklaşık 50 bin poliçe satın alınıyor. Trafik kaza oranlarına baktığımızda 2013 yılı Türkiye geneli 1 milyon 207 bin kaza gerçekleşti. Bunların 161 bin adeti ölümlü yaralanmalı kazalardan oluşuyor.

Kazalardan sonra tutulan kaza tespit tutanağının mobilize olmasıyla doldurma süresi de yaklaşık 1 saatten 10 dakikaya iniyor. Kaza yerinin coğrafi bilgisi otomatik olarak alınırken fotoğrafların eklenmesi eski tutanak tutumuna göre yüzde 20”den yüzde 100”e artmış durumda. 250 bin kullanıcının yüklediği uygulamanın 20 milyon kullanıcıya çıkması bekleniyor

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ