Allianz Türkiye çalışanlarından çevre duyarlılığı

Allianz Türkiye, 21 Eylül Dünya Temizlik Günü kapsamında tüm dünyada aynı anda gerçekleştirilen temizlik hareketine gönüllü çalışanlarıyla katıldı. Allianz çalışanları dünyamızın temizlenmesine, İstanbul ve İzmir’de çevreye atılan çöpleri toplayarak katkıda bulundu.

 Allianz Türkiye, çevre kirliliğine karşı dünyanın en büyük sivil toplum hareketi olan 21 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde “Ben de varım” dedi. Dünya Temizlik Günü kapsamında bir temizlik hareketi başlatan Allianz Türkiye; genel merkezinin bulunduğu İstanbul ve operasyon merkezinin yer aldığı İzmir’de çevreye atılan çöpleri topladı.  21 Eylül Cumartesi günü 10.00 ile 13.00 saatleri arasında gerçekleştirilen çalışmalara; Allianz Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Arif Aytekin öncülüğünde katılan çalışanlar ve aileleri toplam 245 kilogram çöp topladı. Allianz Grubu, Dünya Temizlik Günü kapsamında Allianz Türkiye’nin de içinde bulunduğu 35 ülkeden Allianz şirketlerinin katılımıyla milyonlarca gönüllü ile birlikte aynı anda dünyayı temizledi.

2018 yılında Türkiye rekoru kırıldı

Dünya genelinde “Let’s Do It! Foundation” tarafından organize edilen Dünya Temizlik Günü, Türkiye’de Sivil Yaşam Derneği koordinatörlüğünde gerçekleştiriliyor. Doğaya atılmış çöpleri temizlemek ve çevre kirliliği hakkında farkındalık yaratmak amacıyla her yıl düzenlenen çevre temizliği etkinliği kapsamında; Türkiye’deki ilk kampanya 2012 yılında Üsküdar ve Adalar (İstanbul), Burdur, Mudurnu (Bolu) ve Amasya olmak üzere beş noktada düzenlendi. Temizlik çalışmalarına yaklaşık 1.300 kişi katıldı. 1 tonu geri dönüştürülebilir olmak üzere 13 ton atık toplandı. 2018 yılında ise Türkiye rekoru kırıldı. 58 şehirde 41 bin 623 kişinin katıldığı temizlik hareketi ile 127 ton katı atık doğadan ayrıştırıldı.

“Let’ s do it!” hareketine 9 milyon gönüllü katıldı

Let’s do it! (Haydi Yapalım) fikri 2008 yılında küçük bir Baltık ülkesi olan Estonya’da filizlendi. 3 Mart tarihinde 50 bin kişi bir araya gelerek ülkenin her yerindeki 10 bin ton çöplüğü 5 saat içinde temizledi. Eylemin görüntüleri bir anda yayıldı ve temizlik modeli 15 ülke tarafından tekrar edildi. Toplam katılımcı sayısı 2.5 milyonu buldu. “Haydi Yapalım!” modeli 2012 yılı boyunca Dünya Temizliği (World Cleanup) kampanyasıyla aralarında Türkiye’nin de bulunduğu çok sayıda ülkede uygulandı. Bugüne kadar toplam 100 ülkede 115 temizlik etkinliği düzenlendi ve toplam 9 milyon gönüllü etkinliklerde yer aldı.

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ